Kde si hrají Jů a Hele

08/04/2013

Kde si hrají Jů a HeleZveme vás na výstavu našeho klienta s názvem "Krajina her Stanislava Holého aneb Kde si hrají Jů a Hele", kterou budete moci shlédnout od 2. březen do 30. červen 2013 každé úterý až neděle od 10 do 16 hod v Brně na Letohrádku Mitrovských.

Kromě pitného režimu od naší Fontany, vás čeká bohatý výtvarný svět akademického malíře Stanislava Holého. Ten se stává zprostředkovatelem na cestě poznání a citového prožitku. Základem nové výstavy v brněnském Letohrádku Mitrovských jsou monumentální interaktivní výtvarné scénické prvky a prostorové objekty, doplněné originálními televizními postavami Jů, Hele, Muf, Hary Šoumen, Tryskomyš, Šamšula, kohout Eda, skřítek Celestýn aj. (na obrazovkách od roku 1981), zakomponované do celé expozice tak, jak je znají děti z televizního Studia Kamarád, navíc doplněné o hrací prvky, knižní ilustrace autora, originální kresby, fotografie a kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi vztahující se k mnohaleté spolupráci s Československou a Českou televizí.

Pro dětské návštěvníky je k dispozici herna a malá kreslířská dílna.

Vstupné - dospělé os.: 65 Kč, senioři, studenti VŠ: 45 Kč, děti ZŠ: 35 Kč, děti MŠ: 20 Kč, rodinné vstupné od 2+2: 180 Kč, 2+3: 205 Kč; fotografování: 20 Kč
Otevřeno – denně kromě pondělí 10 – 16 hod.
Kontaktywww.letohradekbrno.cz, letohradekbrno@seznam.cz, tel. 605 972 588

Obrázek: 
Kde si hrají Jů a Hele
Kde si hrají Jů a Hele