Zajímavosti z oboruJiž po mnoho let společnost Fontana spolupracuje s největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Systém provozuje ve spolupráci se společností ELEKTROWIN  a.s., která zajišťuje sběr, zpracování a další využití elektrozařízení a elektroodpadu.

Zajímavosti z oboru

Ke znečištění dnešního světa velkou měrou přispívají plasty. To si ve Fontaně plně uvědomujeme a veškeré obaly (ať již plastově, tak ostatní) uvedené na trh, recyklujeme skrze systém sdruženého plnění EKO-KOM, a.s. Věříme tedy, že naší činností přispíváme k lepšímu životu na Zemi.

Zajímavosti z oboru

celý textDne 24.7.2013 bylo zveřejněno stanovisko Svazu Minerálních vod ke způsobu popagace kohoutkové vody.

Celé znění si můžete přečíst ZDE.

S tímto stanoviskem se ztotožňujeme.

 • Domníváme se, že zmíněnou kampaní dochází ke klamání spotřebitele.
 • Vodu pramenitou a kohoutkovou nelze srovnávat jako rovnocené. Normy jsou zcela odlišné. Podrobnější informace najdete v článku Je voda z vodovodu lepší než pramenitá?, který je zároveň naším stanoviskem..

celý text11.1.2013 měl náš manažer z pobočky Hradce Králové, Ladislav Skalický, opět tu čest předat ceny hokejistům při zápase Zlín s Pardubicemi.

Oběma týmům přejeme mnoho sportovních úspěchů!

celý textZačali jsme používat barely z nového materiálu, z takzvaného TRITANU, který svými vlastnostmi slučuje klady dosud užívaných PET a PC materiálů. Výsledkem je výjimečně pevný, houževnatý obal, který se dá lépe recyklovat!

Zajímavosti z oboruNyní však chceme být ještě více ekologičtí a začínáme obměňovat náš vozový park za „zelenější“. V následujících letech nás budete potkávat v nových vozech na CNG (zemní plyn). Nejenom, že náklady na PHM jsou o 35% menší než stávají vozy, ale zemní plyn nezatěžuje životní prostřední tak, jako třeba nafta.

V jiných zemích EU je využití „zelenějších“ pohonů rozšířenější a to zejména i díky síti čerpacích stanic na CNG. U nás však ještě mnoho čerpacích stanic na zemní plyn není, ale věříme, že se to brzy změní.

… jinak pokud nás v příštím roce uvidíte stát u krajnice, zřejmě nám došel plyn :-)

celý textZajímavosti z oboruVšichni víme, že je potřeba dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny. Důležité není jen množství, ale i správné načasování, díky kterému se pitný režim více zefektivní:

 • 2 sklenice vody ráno po probuzení podporuje správnou funkci orgánů
 • 1 sklenice vody před jídlem podporuje trávení
 • 1 sklenice vody před koupelí sníží krevní tlak
 • 1 sklenice vody při usínání předchází krvácení do mozku a infarktu ve spánku

celý textPárty Klokočka

02/05/2012

Již několikrát jsme na veletrzích po celé republice potkali zajímavě pomalované děti i dospělé. Zajímalo nás, kdo za tím stojí a nakonec jsme se seznámili s panem Klokočkou, který své aktivity spojil i s naší vodou Fontana :-)

celý textFontana na předávání cen hokejistůmNáš manager pobočky z Hradce, Ladislav Skalický, měl tu čest předat ceny při zápase Litvínova s Pardubicemi.

Oběma týmům přejeme mnoho sportovních úspěchů!

Fontana na předávání cen hokejistům

celý textZajímavosti z oboru

Filtry pro domácnosti nemusí být složitou a finančně náročnou záležitostí! Zapomeňte na nepohodlné filtrovací konvice, nebo předražené filtrační zařízení. KOHOUTKOVÁ plus má nízkou pořizovací cenu, jednoduchou instalaci a cenu vody 0,35 Kč za litr.

Od roku 1996 se zaměřujeme hlavně na dodávky pitného režimu do firem. Však poslední dobou si k nám našli cestu i domácnosti (viz článek). 

Většina z vás (i nás) má problémy s kvalitou vody ve svých domovech. Zejména nejste spokojeni se zápachem a občas i barvou. I když však dodavatel i média tvrdí, jak voda z vodovodu je kvalitní, všichni máme nějaké zkušenosti a můžeme otázku kvality ohodnotit sami.

celý textOPPA

FONTANA WATERCOOLERS, s.r.o. získala na podporu vzdělanostního rozvoje svých zaměstnanců v lednu 2011 dotační podporu z prostředků Evropského sociálního fondu. Naše firma tak realizuje v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita (OPPA) grantový projekt s názvem „Zvýšení adaptability zaměstnanců firmy FONTANA“, reg.č.: CZ.2.17/1.1.00/33187.

Předmětem realizace projektu je posílení teoretických znalostí a odborné kvalifikace 63 našich zaměstnanců průřezově ze všech profesních skupin firmy.

Jednotlivé školicí programy, které v rámci projektu za pomoci odborného dodavatele školení v naší firmě od května 2011 postupně probíhají, jsou rozděleny do následujících samostatných vzdělávacích okruhů:

 1. Kurzy pro efektivní fungování společnosti
 2. Kurzy pro řízení obchodu a získávání zakázek
 3. Kurzy pro řízení procesů a vedení týmu
 4. Marketing a komunikace
 5. Firemní a kultura
 6. Podpora trvale udržitelného systému vzdělávání

Zkušenosti z výše uvedených školících programů a zpětná vazba ze strany našich školených zaměstnaností budou zakomponovány do tzv. inovativního produktu projektu, jímž bude komplexní systém vzdělávání zaměstnanců naší společnosti využitelný po ukončení realizace projektu a jeho finanční podpory z OPPA.

celý text