Proč není zdravé pít chlórovanou vodu?

Vypít denně alespoň dva litry vody, to by měl být základ správné životosprávy.  Jenže i obyčejná voda může na našem těle zanechat neblahé následky. Předčasné  stárnutí pokožky, ledvinové kameny, studené nohy a ruce, to vše může způsobit  voda, kterou pijeme.

O tom, že nadměrná konzumace slazených nápojů či alkoholu nám může způsobit  vážné zdravotní komplikace, ví snad každý. Jenže i pití vody z vodovodu či  minerálek může mít pro naše tělo závažné negativní důsledky.

Chlor a vitaminy

Zdroje pitné vody jsou v současné době natolik kontaminované, že je nutné  přidávat do životně důležité tekutiny chlor. Z našich kohoutků pak proudí mnohdy  nevábně zapáchající tekutina, které se leckdo raději vyhýbá. Obavy z chloru jsou  zřejmě opodstatněné, neboť obdobně jako jiné chemické příměsi v potravinách, i  chlor v nepřiměřeném množstvím má negativní dopad na naše zdraví.

"Když je obsah chloru v naší pitné vodě tak vysoký, že pociťujeme jeho chuť a  zápach, pak se dostává do našeho trávicího traktu v tak velkém množství, že je  schopen zničit pro nás potřebné a užitečné bakterie"

Zdroj: http://ona.idnes.cz/tvrda-voda-a-chlor-ohrozuji-zdravi-dtc-/zdravi.aspx?c=A090302_125348_vase-telo_bad